ISO 9001:2015, 14001:2007 & OHSAS 18001:2007
+98-88798224-6 info@kajcable.com
 • English (English)
 • کابل های خود نگهدار 5 و 6 سیمه

  کابــل خـود نـگهدار فشار ضعیف از نوع کابل های دسته بندی شده هوایی است که در آن هادی های آلومینیومی روکش دار فاز ( همراه با هادی روشنایی معابر ) به دور یک رشته هادی آلومینیوم آلیاژی ( که نقش نول را هم دارد ) با یک رشته سیم فولادی به عنوان نگهدارنده که هر دو به صورت روکش دار هستند، پیچیده شده اند تشکیل می شود. کل این مجموعه اصطلاحاً کابل خود نگهدار هوایی (ABC) نامیده می شوند. کابل خود نگهدار فشار ضعیف در این استاندارد با سیم نگهدارنده عایق شده به دو صورت می تواند مورد استفاده قرار گیرد :

  کابل های زمینی فشار ضعیف

  ...

  هادی های ACSR

  هادی های آلومینیومی تقویت شده با فولاد ترکیبی از سیم های آلومینیومی 1350-H19 می باشد که بصورت یک یا چند لایه به دور مغزی فولادی در مرکز با سطح مقطع گرد بافته شده اند. مغزی فولادی می تواند شامل یک یا چند رشته (7,19,37رشته) باشد. هادی های ACSR مطابق با الزامات استاندارد ASTM

  هادی های آلومینیومی و آلومینیوم آلیاژی روکش دار

  سیستـم های تـوزیع بـرق بـا استـفاده از کابل های زمینی و خطوط هوایی انرژی الکتریکی مورد نیاز مصرف کنندگان را تامین می کنند. شبکه های توزیع هوایی نسبت به شبکه های زمینی دارای مزایایی همچون موارد زیر هستند .

  هادی های آلومینیومی (AAC)

  هادی های تمام آلومینیومی شامل سیم های آلومینیومی 1350 می باشند که بصورت یک لایه به دور یک سیم مرکزی با سطح مقطع گرد بافته شده اند. هر لایه نسبت به لایه قبلی خود دارای تعداد 6 رشته بیشتر می باشد. قابلیت انعطاف پذیری بالای این هادی ها سبب شده تا تعداد لایه ها در یک سطح مقطع خاص افزایش یابد.

  هادی آلومینیوم آلثیاژی (AAAC)

  هادی های آلومینیوم آلیاژی هادی هایی هستند که تمامی رشته سیم های آنها از آلیاژهای آلومینیوم ساخته شده است . در ابتدا از آلومینیوم 5005 جهت ساخت این سیمها استفاده می شد که استحکام آن تنها در اثر کار سختی بوجود می آید، اما آلومینیوم آلیاژی 6101 و 6201 که قابلیت عملیات حرارتی نیز دارد در ساخت این هادیها ، بدلیل استحکام بالای آن در حرارتهای بالای کاری خطوط انتقال ، گسترش چشمگیری داشته است . استفاده از هادی های آلومینیوم آلیاژی برای اولین بار در سال 1921 میلادی در آمریکا آغاز شد و پس از آن در دهه 50 و 60 میلادی از این هادی ها برای خطوط انتقال و توزیع در کشورهای اروپایی (آلمان ، فرانسه و ... ) و نیز ژاپن به مقدار زیادی استفاده شد.

 • هادی های هوایی ACSR / GA

  هادی های آلومینیومی تقویت شده با فولاد ترکیبی از سیم های آلومینیومی 1350-H19 می باشد که بصورت یک یا چند لایه به دور مغزی فولادی در مرکز با سطح مقطع گرد بافته شده اند. مغزی فولادی می تواند شامل یک یا چند رشته (7,19,37رشته) باشد. هادی های ACSR مطابق با الزامات استاندارد ASTM

  هادی های هوایی ACR / AW

  هادی های آلومینیومی تقویت شده با فولاد با پوشش آلومینیوم (ACSR/AW) در خطوط توزیع و انتقال و در مناطقی که به مقاومت به خوردگی و درجه حرارت بالا نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند. این هادی ها اغلب در مناطقی که آلودگی هوا وجود دارد و در امتداد ساحل و یا مناطق صنعتی بکار برده می شوند.

  هادی های هوایی پر ظرفیت (HTLS)

  ...

  سیم های محافظ

  ...

  سیم های محافظ فیبر نوری

  ...